Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się od 1992 roku – najpierw jako Spotkania Wydawców Dobrej Książki – które odbywały się w kilku miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie. Początkowo organizacją imprezy we Wrocławiu zajmowało się Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Zmieniali się organizatorzy, ale i lokalizacje wydarzenia; najpierw był to budynek Opery Wrocławskiej, później Ratusz. Spotkania przetrwały jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę najpierw na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a w 2013 roku – na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku organizatorem Targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad tym wydarzeniem (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony) przejął Wrocławski Dom Literatury. W 2019 roku WTDK połączyły się z Targami Dobre Strony, tworząc jedno grudniowe wydarzenie. Od 2022 operatorem WTDK jest Fundacja Halo Targi.
Hala Stulecia posiada pięć wejść znajdujących się na parterze bez schodów. Podczas targów obowiązuje wejście główne (zachodnie, od strony Placu pod Iglicą). Drzwi wejściowe są drewniane z przeszkleniami, otwierane klamką. Brak oznaczeń kontrastowych dla osób słabowidzących.
Punkt informacyjny znajduje się na prawo od wejścia głównego (zachodnie, od strony Placu pod Iglicą).
Punkt ochrony znajduje się zaraz za wejściem północnym tj. od strony Pergoli – pierwsze drzwi po lewej stronie od wejścia.
W budynku przy wejściu głównym znajduje się winda dostępna dla osób na wózku oraz rodziców z wózkiem dziecięcym. Winda wydaje komunikaty głosowe. Przyciski windy przywołujące oraz sterujące są opisane alfabetem Braille’a. Przycisk alarmowy jest oznaczony wytłoczonym dzwonkiem.
Toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się w korytarzu w głównym budynku, na poziomie 0. Przewidziano udogodnienia typu poręcze, z odpowiednią wysokością umywalki itd. Toalety są oznakowane standardowo, w każdej toalecie jest przestrzeń manewrowa oraz przestrzeń do transferu bocznego. Posiadają system przyzywowy.
Parking przy Hali Stulecia posiada 9 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych. Parking jest płatny. Wjazd znajduje się od strony ul. Wróblewskiego.
Do Hali Stulecia i wszystkich jej pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Możliwość wejścia nie zwalnia opiekuna psa asystującego z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca.
Hala Stulecia nie dysponuje pętlą indukcyjną.